Svatba Chekyho a Viky


    Zouvám si pár těžkých bot...

...jsi ve vesmíru můj pevný bod.    


Abstrakt
Svatba Tomáše Lipnera a Ivany Hralové proběhne dne 30. 3. 2012 ve 12 hodin v obřadní síni radnice MČ Brno-Řečkovice a Mokrá hora na Palackého náměstí v Řečkovicích. Ke shlédnutí obřadu jsou zváni naši kamarádi, přátelé i známí. Po obřadu bude následovat slavnostní hostina jen pro nejužší rodinný kruh. Svatba to bude jednoduchá a velmi prostá.

Prohlášení snoubenců
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam luctus, purus non dignissim auctor, nunc dolor sodales lectus, sit amet venenatis ante leo at sapien. Aliquam sed magna at neque malesuada ultricies. Phasellus in risus nec erat dictum commodo a porttitor turpis. Etiam varius tempus elit ut fringilla. Etiam sagittis tincidunt vestibulum. Sed posuere mi vel lacus dictum dapibus. In hac habitasse platea dictumst.

Proč svatba?
Člověk se prochází po světové mapě, kydlí generické crittery, lootuje běžný inventář a klidným, rozvážným tempem leveluje, vylepšuje skilly a sbírá perky a má se v zásadě dobře - všechny nástrahy a nepřátele dobře zná, na všechny je dobře připraven, sem tam si skočí pro nějaký ten drobný upgrade... ale po čase to začne být nuda. A pak prostě jednoho dne hráč pochopí, že je načase otevřít nový dungeon a vydat se vstříc novým výzvám, novým nepřátelům a novým nástrahám.
Radek všem tvrdí, že to je proto, že čekáme dítě. To bohužel není pravda, ačkoliv se snažíme, seč nám síly stačí. smile

Svatební oznámení
Původně byla snaha napsat to deseti mrtvými jazyky vlastní krví na cosi až příliš připomínajícícho vydělanou lidskou kůži, ale nakonec jsme se spokojili s bavlněným papírem. K náhledu zde avers (PDF,187kB) a zde revers (PDF,145kB).
(Je to třikrát za sebou, bo šetříme české lesy!) Celkem máme v úmyslu rozeslat 32 svatebních oznámení, což je strašlivé kvantum, když uvážíme naši sociofobii.

Přibližný itinerář svatby
28. 3. - Návrat z (před)svatební cesty.
29. 3. - Rozlučka se svobodou. Ošetřování popálenin. Sundávání pštrosa ze střechy telefonní ústředny.
30. 3. - Svatba
A teď trochu podrobněji:
11:00 - (nejpozději) Sraz všech zúčastněných v bytě č. 53 (zvonky jsou Hralová a pak tuším Novotná, dveře jsou Lipner&Hralová). Vzájemné představování.
11:15 - Do bytu konečně přichází také pan svědek. smile
11:30 - Odchod z baráku a přesun směrem na Horácké náměstí. Pokud někdo přijede autem, tak se nacpem tak, aby ženich jel první, nevěsta poslední.
11:35 - Páčení Viky z kufru, vítání s uštvanou paní matrikářkou, shánění dokladů.
12:00 - Autogramiáda.
12:25 - Odsun z obřadní síně, focení místních historických památek (kostel, mramorová deska se jmény padlých bojovníků za svobodu, mramorový jehlan na počest Maďarských vojáků, masna), operativní přesun k Tukanovi.
12:40 - Ženich si smočil kravatu za tři klacky v kuřecí polívce.
13:50 - Babka všem vypráví, jaký byl Hitler pašák.
13:50:02 - Novomanželé utíkají okýnkem na záchodcích. 16:00 - Novomanželé nasedají na koně a odjíždějí v dáli.

Otázka svatebních darů
Svatební dary obyvkle slouží k vybavení domácnosti novomanželů. Naše domácnost, ovšem, funguje už nějaký ten rok, a i předtím byly obě naše jednotlivé domácnosti vybaveny dostatečně, takže po sloučení je část inventáře redundantní. Již nyní jsme schopni vybavit ještě jednu domácnost jen z vlastních přebytků. Pak jsou zde určitá rasová specifika: Například Viky je alergička a taková péřová peřina by ji nepotěšila. Mne ostatně také ne, neboť v paneláku, v němž žijeme, není možno větrat, a i v nejtěžší zimě je zde neskutečný hic plus pět stupňů, takže si vystačíme s přikrývkami, peřin netřeba.
Dále je třeba zmínit, že náš byt je striktně laděn do dvoukombinace světle hráškové zelené a sytě tmavě modré (to jsou naše osobní barvy), s doplňkovými barvami bílé, hnědé a v koupelně žluté. Sytě červená, růžová nebo fialová barva není vítána!
Dobře, a teď pro změnu vážně: Žádné svatební dary nepotřebujeme. Jsme plně soběstačná domácnost. Přesto však, kdyby se naskytla příležitost, něco malého by se hodilo: Kupříkladu ta krásná dřevěná mamčina kredenc, která hnije v šopě a okusují ji myši. Je mi jasné, že je příliš hezká, než aby se jí mamka vzdala, ale kdyby se překonala, my bychom ji přijali s radostí. smile Viky sice tvrdí, že ona kroj nosit nemůže, neboť Česká Skalice žádný kroj nemá, ale já jsem junák z Gelnice a zpod Beskyd, a kdyby se nějaká pěkná krojová součástka našla, bylo by to pěkné. No a do třetice, pokud máte doma nepoužívaný samovar, tak my bychom pro něj měli využití - tahat na piknik rychlovarnou konvici je opruz, prodlužka se furt někde zasekává... smile
Neregistrované palné a střelné zbraně, peníze, akcie a nemovitosti samozřejmě přijmeme v jakémkoliv množství. smile
Pokud se skutečně rozhodnete poctít nás nějakými drobnými svatebními dary, tak asi nejlepší příležitost bude během slavnostní hostiny, tedy poté, co dojí poslední účastník. Měl by být k dispozici jakýsi odkládací stolek.

LOL OMG WTF?! - Jak se obléci a jak se chovat, tedy Svatební etiketa
Jak má vypadat svatba popisuje pan Špaček v této kapitole (PDF, 1,2MB) své knihy Etiketa, kterou jsem si pro vás dovolil ofotit.
Já k tomu doplním, že kroj je zcela jistě společenský a slavnostní oděv a že kanady by měly být vysoce vyčištěné.

Svatební kytice, myrta, svatební koláčky
Všechny tyhle věci řeší moje mamka, ačkoliv dnes se mne pokoušela zlanařit paní v místním květinářství - má to marné, mě váže kytici ten nejlepší expert! Svatební kytici obdrží nevěsta před odjezdem na obřad a pak se s ní bude celý den ohánět, než ji večer zkrmí kůň. Takovou tu věc doprostřed stolu, jak to má působit hezky a nakonec to stejně jen slouží k tomu, aby tam hosté schovali ožvýkaná párátka (mimochodem, párátka se používají na toaletě, nikoliv u stolu), tak to nejspíš mít nebudeme. Myrta pro zdobení svatebčanů patrně nějaká bude, hádám, že to poberu do kapes a každého na potkání ozdobím. Smysl svatebních koláčků jsem nepochopil, ale jsou moc dobré, hlavně ty s drobenkou a jablečnou nebo tvarohovou náplní, takže pokud se nějaké vyskytnou, bude to příjemné. O vývoji této kauzy vás ještě budu informovat.

Svatební zvyklosti
Vzhledem k šířce našich kulturních okruhů existují stovky svatebních zvyklostí, které bychom asi měli nějak řešit, ovšem jejich dodržování by vyžadovalo svatbu protáhnout na dva týdny a sehnat jaguára. Proto jsme seznam dodržovaných svatebních zvyklostí zkrouhli.
 • Zkouška ženicha/nevěsty je zbytečná, protože za ty roky už celkem vím, co jsme zač, a poznáme se po smradu.
 • Házení rýže (hrachu, pšenice, sádla, vepřových půlek etc.) je hříšné plýtvání potravou. Konzultoval jsem tuto problematiku s domácími bůžky a prý bude stačit obligátní miska mléka za dveřmi. smile
 • Rozbíjení talířů prosím ne, já mám slabé nervy, úplně mi stačí, když Viky sem tam shodí na zem nějakou skleničku. A vůbec, co z toho má ten talíř?
 • Únos nevěsty je výborný způsob, jak se může mladá paní stát během dvaceti minut mladou vdovou, takže toto také vynecháme.
 • Jezení ze společného talíře ovšem dodržíme, protože to je sranda.


 • Hostina
  proběhne v restauraci Tukan cca 50 metrů od obřadní síně. K jídlu bude Svratecký guláš, k přípitku slivovice a k pití voda. Přípitek se dle etikety neodmítá, i abstinent pozvedne skleničku, upít ovšemže již nemusí. Na začátku hostiny by měl svědek pronést krátký proslov, ale doufám, že to bude krátké, velmi krátké, a že nenecháme polévku stydnout.

  Tančit se bude...
  ...nebude.

  Tato stránka je aktuální k 29. březnu 2012.